Kimya Bölümü

1974 yılında Fen-Edebiyat Fakültesine bağlı olarak kurulan Kimya Bölümü 1982 yılında I. öğretime ve 1992 yılında da II. öğretime başlamıştır. Zengin öğretim elemanı kadrosuna sahip olan bölümümüzde Analitik Kimya, Anorganik Kimya, Organik Kimya ve Fizikokimya Anabilim Dalı olmak üzere dört anabilim dalında eğitim öğretim ve araştırma çalışmaları yürütülmektedir. Ayrıca Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi'nin Genel Kimya ve Genel Kimya Laboratuarı dersleri ile Diş Hekimliği Fakültesi'nin Organik Kimya dersleri bölümümüz elemanları tarafından yürütülmektedir.

Özgörevimiz; nitelikli öğrenci yetiştirmenin yanı sıra, bölgesel ve ulusal sorunları çözmeye yönelik projeler üretmek ve alt yapıyı geliştirmek, bilimsel boyutta rekabet ve taleplere uygun olarak çalışma alanlarını uluslararası platformlara taşımaktır.

Amacımız; nitelikli, kendi alanında yetkin, gelişimlere açık öğretim elemanları yetiştirmek ve bu niteliklere sahip öğretim elemanlarını bünyesine katmak, bu öğretim elemanları ile mevcut olanakları geliştirerek nitelikli ve rekabete açık iddialı öğrenciler yetiştirmektir.